BAROMUZ KASIM AYI FAALİYET RAPORU
Tarih: 1.12.2022| Okunma Sayısı: 85

Artvin Barosu Kasım Ayı Faaliyet Raporu
5 Kasım 2022: Baro Başkanımız Sayın Ayla Varan, SOL Parti İl Örgütünün 2’nci Olağan Kongresine katıldı.
10 Kasım 2022: Baro Başkanımız Sayın Ayla Varan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ölüm yıldönümü nedeni ile yapılan Anma programına katıldı.
12 Kasım 2022: Baro Başkanımız Sayın Ayla Varan Elif Yıldırım Cin ve Melisa Bozkurt tarafından hizmete sunulan Freya Beauty Studio Bys. Me isimli sağlık ve güzellik merkezinin açılışını gerçekleştirdi.
13 Kasım 2022: - İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan hain terör saldırısı ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladık.
- Baro Başkanımız Av. Ayla Varan; DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Aladdin Sarı ve DİSK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Aslan, DİSK Artvin Temsilcisi Selim Bilgin'in katılımıyla gerçekleştirilen DİSK Karadeniz Temsilciler Kuruluna katıldı.
19 Kasım 2022: Prof. Dr. Abdülkadir Arpacı ve Av. Mustafa Şeref Kısacık’ın sunumları ile “Kat Mülkiyeti Hukuku” konulu meslek içi eğitim seminerimizi gerçekleştirdik.
21 Kasım 2022: 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeni ile basın açıklamamızı gerçekleştirdik.
23 Kasım 2022: Baro Başkanımız Avukat Ayla Varan Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katledilmesine ilişkin üçü polis dört kişinin yargılandığı davanın duruşmasına katıldı.
24 Kasım 2022: Baromuzun Kadın Hakları Komisyonu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile kent halkına bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.
25 Kasım 2022: - Baromuzun Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Aylin Karagöz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.
- 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeni ile kent halkına “Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet suçtur. Türkiye’nin neresinde olursanız olun!” başlıklı bildiri dağıtımımız Hopa’da da gerçekleştirildi.
26 Kasım 2022: - 28 Kasım 2022: Baro Başkanımız Av. Ayla Varan 48. Baro Başkanları toplantısına katıldı.
- 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenen barışçıl gösteri yürüyüşlerinin bazı illerin Valilikleri tarafından keyfi olarak yasaklanması ve aynı gün Anayasal haklarını kullanarak gösteri yürüyüşü yapan, sayıları 200’ü geçen kadınların yine keyfi bir şekilde gözaltına alınması ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladık.
27 Kasım 2022: Baro Başkanımız Av. Ayla Varan; İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in Kadın Baro Başkanları için düzenlediği yemek programına katıldı. Av. Varan: “Ülkesi için kadınlar için çocuklar için yargı için kaygılarını paylaşan bir o kadar da sıcak ve samimi bir Genel Başkanla birlikte olma fırsatımız oldu.”

30.01.2023
AV. AYLA VARAN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.